شما اینجا هستید: صفحه اصلیآموزشهای تخصصیکامپیوترشبکه

شبکه

در حال حاضر استفاده از شبکه در اکثر سازمان ها و شرکت ها الزامی است. شکل گیری و راه اندازی شبکه در هر شرکت یا سازمانی که دست کم از دو کامپیوتر استفاده می کند جزء اصول اولیه محسوب می گردد، هر سازمانی علاوه بر طراحی و به کارگیری شبکه، نیازی مبرم به سیستمی دارد که عملکرد شبکه را زیر نظر گرفته و در زمان بروز هرگونه مشکلی، سریعا عیب یابی نماید. به همین علت دست کم یک پست سازمانی برای مدیریت، نگهداری و زنده نگه داشتن شبکه ها در سازمان ها تعریف می شود و همین مهم موجب رونق بازار شغلی متخصصان شبکه شده است. شبكه ي كامپيوتري يك شبكه ي ارتباطي است كه براي شما امكان تبادل اطلاعات را از بين چند كامپيوتر فراهم ميكند.ارتباط بين كامپيوترها از دو طريق بيسيم (وايرلس) و با كابل(LAN) انجام مي شود و معروف ترين شبكه ي ارتباطي موجود در دنيا اينترنت است.

شبكه كردن چند كامپيوتر مي‌تواند اهداف متفاوتي داشته باشد، براي مثال مي‌خواهيد در محيط كار يا منزل بين كامپيوتر با لب تاب تبادل اطلاعات كنيد و يا اينترنت را به اشتراك بگذاريد ويا بازي هاي شبكه اي انجام دهيد .


شبکه‌ چیست؟

شبکه‌ مجموعه‌ای‌ از سرویس‌ دهنده‌ها و سرویس‌ گیرنده‌های‌ متعددی‌ می‌باشد که ‌به‌ یکدیگر متصل‌ هستند. در این‌ بین‌ سرویس‌ دهنده‌ها (server) نقش‌ سرویس‌ دهنده‌ و خدمات‌ دهی‌ وسرویس‌ گیرنده‌ها (Client) نقش‌ سرویس‌ گیرنده‌ یا همان‌ مشتری‌ را بازی‌ می‌کنند.


 

 

 

 

 

 

 

935739
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
102
211
1294
933185
4854
7282
935739

Go to top

Copyright ©2014-15 elmparvar.ir – All Rights Reserved

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجتمع آموزشی علم پرور می‌باشد.

استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.

Designed by M.B.N